Baby van der Waal van Dijk (2025)

Baby van der Waal van Dijk (2025)

Generaties van der Waal van Dijk

Generaties van Breugel

Baby blog

Dit blog wordt onderhouden door aanstaande opa Bert.

24-02-2025 We zijn op 2/3 van de zwangerschap

Vandaag begint week 27. Het laatste trimester is begonnen. De lengte is nu ongeveer 36 cm en het gewicht komt met 940 gr in de buurt van de eerste kg. De baby is nu zo groot als een bloemkool.

21-02-2025 Nijntje

Carry en Wouter komen eten bij Judith en Bert. Judith heeft weer lekker gekookt. Carry heeft een stoffen boekje van Nijntje (Miffie) gekocht. De aanstaande ouders zoeken alle kleuren op die Dick Bruna voor Nijntje geeft gebruikt.

Carry zwanger (21-02-2025)
Carry zwanger (21-02-2025)
Nijntje
Nijntje

Yoga is nu ook begonnen. Theo werkt aan de babykamer. Er is een shortlist met mogelijke namen. Carry is naar een snoepbeurs in Duitsland geweest. Wouter gaat de komende periode nog met de scouting nog naar Istanbul. Alles rustig.

12-02-2025 Beweging

Carry kan niet meer zo makkelijk iets oprapen van de grond en moet daarvoor door de knieen buigen. Zwangerschapzwemmen is ook begonnen. Verder alles rustig.

10-02-2025 Start week 25

Vandaag beginnen we week 25. Alles rustig. In week 25 heeft de baby al enorme stappen gezet, groeiend van een haasje tot een klein wezentje. Met een lengte van ongeveer 35-36 centimeter, vergelijkbaar met een flinke courgette, en een gewicht van ongeveer 670 gram, is hij nu een stevigere en beweeglijkere baby.

Week 25
Week 25: 35 centimeter en 670 gram
Judith bekijkt 35 cm en haar courgette verzameling
Judith bekijkt 35 cm en haar courgette verzameling

18-01-2025 Gezamenlijke lunch

Carry en Judith bekijken de echo foto's
Carry en Judith bekijken de echo foto's
Carry en Judith bespreken de inrichting van de kinderkamer
Carry en Judith bespreken de inrichting van de kinderkamer

10-01-2025 Even bijpraten

Carry en Wouter zijn op bezoek bij Judith en Bert:

  • Carry en Wouter hebben nog niet gekeken of het een zoon of een dochter wordt.
  • Er is ook nog geen jongens- en meisjesnaam gekozen.
  • We zijn aan het speculeren over het uiterlijk en lengte van het nieuwe familielid.
  • De lengte van de directe familieleden is:
      • Mama Carry: 167 cm.
      • Papa Wouter: 182 cm.
      • Oma Elly: 160 cm.
      • Opa Theo: Moet nog langs de meetlat.
      • Oma Judith: 163 cm.
      • Opa Bert: 193 cm.
  • Voorlopig moeten we het doen met deze “bouwtekening”:
Carry en Wouter ontdooien op de bank bij Judith en Bert (10-01-2025)
Carry en Wouter ontdooien op de bank bij Judith en Bert (10-01-2025)
Baby van Breugel - van der Waal van Dijk
Baby van Breugel - van der Waal van Dijk

08-01-2025 Populaire namen

De populaire meisjes en jongens namen zijn op dit moment:

  • Emma, Olivia, Nora, Julia, Sophie, Mila, Noor, Yara, Sara, Zoë
  • Noah, Luca, Lucas, Liam, Sem, Mees, Noud, Levi, James, Adam

06-01-2025 Volgende echo (week 20)

We zijn op de helft van de zwangerschap!

  • De baby is nu ongeveer 25 cm lang (incl. de benen) en 300 gram en heeft qua lengte de helft bereikt van de lengte bij de geboorte, maar qua gewicht is het nog minder dan 10%. Een mager popje dus. Het onderhuids vet moet dan ook nog komen. Kortom, de baby is nu zo groot als een banaan en zo zwaar als een pizza.
  • Vandaag de 20 weken echo: ziet er goed uit.
  • Carry en Wouter hebben een briefje mee gekregen waarop staat of het een meisje of een jongetje is. Ze hebben er nog niet op het briefje gekeken ….
Banaan

25-12-2024 Kerstmis en Oud en Nieuw 2024

Carry, Wouter, Judith en Bert gaan samen op bezoek bij aanstaande grootmoeder Riet Schneider (94).

  • Daarna samen koken in de Jan van Beverwijckstraat onder regie van Judith.
Samen koken onder regie van Judith (Kerstmis 2024)
Judith, Wouter en Carry aan het koken (2024, Tilburg)

09-12-2024 Weken

Vandaag beginnen we aan week 16:

  • Op maandag 06-01-2025 begint week 20 (halverwege).
  • Op maandag 26-05-2025 begint week 40 (op 26-05-2025 uitgeteld).

07-12-2024 Buikje Carry

Carry laat haar beginnende buikje zien.

Carry (07-12-2024)
Beginnend buikje Carry (07-12-2024)

02-12-2024 Week 15

Het is nu ongeveer 100 gram en zo groot als een peer.

01-12-2024 Katoenen huwelijk

Wouter en Carry zijn vandaag 1 jaar getrouwd. Gefeliciteerd!

Wouter en Carry 1 jaar getrouwd (01-12-2024)
Wouter en Carry 1 jaar getrouwd (01-12-2024)

30-11-2024 Namen

Judith kijkt in namenboek 30-11-2024
Judith kijkt in het namenboek (30-11-2024)

24-11-2024 Sinterklaas

Proefzending Sinterklaas 24-11-2024
Sinterklaas stuurt vast een proefzending (24-11-2024)

22-11-2024 Toekomstige grootouders

Kaartje aanstaande opa en oma 22-11-2024
Kaartje voor de toekomstige grootouders (22-11-2024)

20-11-2024 Nieuwe echo's

De afgelopen week zijn er nieuwe echo’s gemaakt: De lengte is nu 7,9 cm. De ruggengraat en ribben zijn goed zichtbaar.

29-10-2024 Zwangerschap!

Groot en prachtig nieuws: Wouter en Carry zijn zwanger!

  • Uitgeteld op 26-05-2024.
  • De sexe is nog onbekend.
  • De eerste echofoto’s worden gedeeld.
  • Jurre en Rachel zijn de pleegouders (09-11-2024).

De Evolutie van Geboortezorg in Nederland in de Afgelopen Eeuw

De geboortezorg in Nederland heeft de afgelopen honderd jaar een opmerkelijke transformatie doorgemaakt. Aan het begin van de twintigste eeuw vond bevallen vrijwel altijd thuis plaats, onder begeleiding van een vroedvrouw of huisarts. Medische voorzieningen waren beperkt, en complicaties werden vaak pas laat opgemerkt. Sterftecijfers bij moeders en baby’s waren hoog, deels door gebrekkige hygiëne en het ontbreken van antibiotica. Toch werd thuisbevallen gezien als de norm, en ziekenhuizen werden alleen in noodsituaties ingeschakeld.

In de jaren na de Tweede Wereldoorlog verschoof de zorg langzaam naar een meer medische aanpak. De opkomst van kraamzorg als een professionele dienst zorgde voor meer ondersteuning tijdens en na de bevalling. Door verbeterde medische kennis en technologieën, zoals de introductie van echografie in de jaren 70, konden complicaties vroegtijdig worden opgespoord. Het aantal ziekenhuisbevallingen steeg gestaag, hoewel Nederland lange tijd wereldwijd bekend bleef om het hoge percentage thuisbevallingen. Tegelijkertijd speelde de overheid een belangrijke rol in het waarborgen van toegankelijkheid en kwaliteit, bijvoorbeeld door de invoering van gestandaardiseerde prenatale zorg.

Tegenwoordig combineert de Nederlandse geboortezorg een persoonlijke benadering met geavanceerde medische expertise. Vrouwen hebben meer keuzemogelijkheden dan ooit, variërend van thuisbevallingen onder begeleiding van een verloskundige tot bevallingen in gespecialiseerde ziekenhuizen. De samenwerking tussen verloskundigen, gynaecologen en kraamzorgverleners is een kernpunt van het systeem. Dit unieke model heeft ertoe bijgedragen dat Nederland een van de laagste sterftecijfers onder moeders en baby’s ter wereld kent. Toch blijven er uitdagingen, zoals personeelstekorten en het waarborgen van gelijke toegang tot zorg, waardoor continue innovatie en investering nodig zijn.

Voetnoten